Garážová vrata, posuvné brany a vrata, pohony bran, ploty, závory | MONTEGO.CZ

Montego
Slogan: brána vašeho pohodlí
 
Brána s nápisem: poslouchají na dotek
 
 
 
 
Telefon: 800-1-VRATA
 
 
 
E-shop v provozu
 

Navštivte náš nově otevřený internetový obchod.  Zaregistrujte se,  při nákupu získáte navíc slevu 2% na náš kompletní sortiment. Na vybrané zboží nabízíme akci – doprava zdarma a nově záruku vrácení peněz do 30 dnů od nákupu.

Proč Montego.cz?
 

Výhody spolupráce s naší společností Montego.cz | brány | vrata | závory | ploty najdete v tomto přehledu.

Hledáme montéry
 

Hledáme montážní firmy z celé ČR pro montáž a servis našich zakázek za nadstandardních podmínek. Pro více informací nás kontaktujte na bezplatné lince 800-1-VRATA.

Získaná ocenění
 

Představu o společnosti Montego.cz získáte například prohlednutím získaných ocenění.

Servis 24/7
 

Připravuje se.

Osobní odběry zboží
 

Osobní odběry zboží z našeho eshopu komponenty bran Vám nabízíme na společných výdejních místech Uloženka.cz, Heurekapoint a Aukropoint:
2× v Praze – Praha 4 a Praha 9
2 × v Brně – Brno město a Brno Černá Pole, v Ostravě – Ostrava Mariánské Hory, v Hradci Králové – Hradec Králové město, v Olomouci – Olomouc Nová Ulice, v Plzni – Plzeň město, v Českých Budějovicích  – České Budějovice Mladé  a pro Slovensko je to Bratislava. Ústí nad Labem je v přípravě.

Výdejní místo je i v Opavě, osobní odběr je možný i v sídle naší firmy v části Opava Kateřinky.

Více o odběrních místech..

 

Nedovírání pohonu Nice u jednokřídlové brány

28.12.2012Štítky:

Dotaz:

Vím, že je to Vaše živobytí, přesto pokud něco prozradíte děkuji za jakoukoli radu. Mám jednokřídlou bránu, kterou mi ovládá elektrické táhlo Nice. Vše fungovalo bez problému. Teď mi ale jedno křídlo při zavíráni začalo “cukat” a během časového limitu ani nedojelo do zavřené polohy. Zjistil jsem, že jak odblokuji pohon, tak:

1. brána nikde nedrhne, otáčí se celkem lehce, akorát se sama svou váhou otevírá. Možná se vyhnul sloupek. Nejsem si jist, při montáži jsem nebyl, takže možná je náklon sloupku od počátku a problém je jinde.

2. když bráně (se zapojeným servem) mírně pomůžu, nebo pustím pohon samostatně (bez připojení k bráně), jede klidně a plynule, nikde “necuká” ani v něm nic nekřupe, vypadá vpořádku

3. problém s tím, že mi nedojížděla brána v časovém limitu jsem vyřešil tak, že jsem mírně přidal sílu tahu serva v centrální jednotce, ale po měsíci nedojíždí zase a cuká čím dál víc

Může být ten trhavý pohyb způsoben tím, že sloupek se mírně vychýlil (a možná se vychyluje čím dál víc) a tudíž servo musí více tlačit? Já bych v tomto případě očekával spíše těžký chod (případně že se servo zastaví, jako když narazí do překážky, nebo když jelo ve sněhu). Hlavně mě ale trápí to cukáni! Jak jsem psal výše, cuká to čím dál víc, proto jsem servo raději mechanicky odpojil a nepoužívám ho, aby se mi nezničila převodovka!

Než se pustím do rozebíráni serva a jeho revizi, nesetkali jste se s něčím podobným?

Odpověď:

Nepíšete jaký typ či model pohonů křídlové brány Nice máte, tak Vám asi nebudeme umět přesně poradit.

Nicméně, tak jak jste popsal závadu, a samozřejmě pokud je to pohon křídlové brány Nice na 230 V, tak doporučujeme nejdříve výměnu rozběhového kondenzátoru. S velkou pravděpodobností to bude příčina závady.

Pošlete nám emailem na servis(@)montego.cz fotografii Vašeho křídlového pohonu, nebo ještě lépe štítek s výrobními údaji od pohonu (bývá na spodní straně). Pošleme Vám informaci, jakou má mít kondenzátor kapacitu.

Pokud je pohon po záruce, nabízíme Vám placený servis v našem servisním středisku. Na pohony bran a vrat v záruční době, pokud jsou zakoupeny v našem eshopu s komponenty na brány, poskytujeme servis samozřejmě zdarma.

Zároveň Vám doporučujeme odstranit “samozavírání” brány, toto má značný vliv na celkovou životnost pohonů křídlových bran.

Ohledně přidávání síly pohonu: pokud pohon v časovém limitu bránu nedokáže zavřít, prodlužte spíše čas zavírání.

Zpět do kategorie pohony křídlových bran

 
 
Friend Email
Enter your message